Zeltweg Air Base - Ausztria
AirPower Zeltweg
2016 - Szeptember 2-3

Home / European Airshows         Vissza az előző oldalra

Az AirPower Európa egyik legnagyobb repülőnapja. A 2013-as utolsó rendezés után idén tér vissza, a kedvezőbb körülmények érdekében a szokásos júniusi időpont helyett immáron Szeptemberben.

utoljára 2016 Augusztus 30-án frissítve




Az AirPower 2016 résztvevői

- A legfrissebb résztvevőket ZÖLDDEL,a részvétel visszamondását VÖRÖSSEL, a még megerősítésre váró részvételeket pedig SÁRGÁVAL jelöltük


Ország Típus Század/Csapat Repül/Statikus
Eurofighter Typhoon
SAAB 105ÖE
Lockheed C-130K Hercules
S-70A-42 Black Hawk
OH-58B Kiowa
Agusta-Bell AB 212
Aérospatiale Alouette III
Pilatus PC-6 Turbo Porter
Pilatus PC-7 Turbo Trainer
Fighter Sq Zeltweg
Fighter Trainer Sq, Zeltweg
Air Transport Sq, Hörsching
Medium Transport Helicopter Sq
Light Utility Helicopter Sq
Light Transport Helicopter Sq
Liaison Helicopter Sq
Light Air Transport Sq
Fighter Trainer Squadron
F/S
F/S
F/S
F/S
F/S
F/S
F/S
F/S
F/S
North American T-28 Trojan
North American B-25J Mitchell
Chance Vought F4U-4 Corsair
Lockheed P-38 Lightning
Bell TAH-1F Cobra
Bolkow BO105C
Dassault Dornier AlphaJet-E
Pilatus PC-6 Turbo Porter
Douglas DC-6B
Cessna 337 Skymaster
Bristol 171 Sycamore
LET Blanik L 13 (x2)
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
The Flying Bulls
Team Blanix
F/S
F
F
F
F
F
F/S
S
F
S
F
F
F-16MLU Fighting Falcon
Agusta A-109BA
F-16 Demo Team
A-109 Demo Team
F/S
F
Pilatus PC-9M (x6) Krila Oluje Display Team F
Jas-39C Gripen
Mil Mi-35 Hind
P-51D Mustang
211th Tactical Squadron
221st Helicopter Squadron
F
F
F
Dassault Dornier Alpha Jet E (x9)
Dassault Rafale
Hawker Sea Fury
Airbus Helicopters H145
Patrouille de France Display Team
Rafale Solo Display Team
Airbus Helicopters
F
F
F
S
Eurofighter Typhoon
Panavia Tornado IDS
Bell UH-1D
NHIndustries NH90
Dornier DO-228
Lockheed P-3C Orion
Messerschmitt Me-262
Messerschmitt BF-109
Fouga CM.170 Magister
German Air Force
German Air Force
German Army
German Army
Marinefliegergeschwader 3
Marinefliegergeschwader 3
Airbus Heritage Flight
Airbus Heritage Flight
S
S
S
S
S
S
F
F
F
Jas-39C/D EBS-HU Gripen
Corvus Racer
1.Puma Század, Kecskemét
Besenyei Péter
S
F
Aeromacchi MB-339PAN (x10)
Alenia C-27J Spartan
Alenia Aermacchi M-346 Master
Frecce Tricolori
Reparto Sperimentale Volo
Aeromacchi
F
F
S
E-3A Sentry AWACS NATO E-3A Component S
CH–47D Chinook 298 Squadron RNLAF S
Dassault Falcon-20 ECM 717 Squadron
S
MiG-29A Fulcrum
PZL–130 Orlik (x7)
Sukhoi Su-22M4 Fitter
CASA C-295M
1st Aviation Squadron
Team Orlik
40th Aviation Squadron
13th Aviation Squadron
F
F
S
S
F-16AM Fighting Falcon Air Base No. 5 (BA5) S
Aero L-39ZA Albatros
Mil Mi-17 LPZS
2. Letka Sliač
SAR Squadron
F/S
S
Pilatus PC-9M Swift
Pilatus PC-9M Swift
LETŠ
LETŠ
F
S
CASA C-101 (x7)
EF-18C Hornet
Patrulla Águila Display Team
F
F/S
SAAB AJS-37 Viggen
SAAB SK 35C Saab 35 Draken
SAAB J-29 Tunnan
SAAB SK-60
Swedish Air Force Historic Flight
Swedish Air Force Historic Flight
Swedish Air Force Historic Flight
Swedish Air Force Historic Flight
F
F
F
F
Pilatus PC-7 Turbo Trainer (x9)
F-5E Tiger II
de Havilland Vampire
Hawker Hunter Mk.68
PC-7 Team
Flugplatzkommando 11

Swiss Hunter Team
F
F
F
S
NF-5A/B Freedom Fighter (x8) Turkish Stars Display Team CANX
Panavia Tornado GR-4
BAE Systems Hawk T-2
AgustaWestland AW101 Merlin
S
S
S

* a típusra kattintva képeket láthatsz az adott repülőgépről

Airshow Program - updated at 24th of August 2016

Displays Block from 8:55AM to 9:10AM
Opening with Eurofighter Typhoon (Austrian Armed Forces), Alpha Jet (The Flying Bulls), Styrian hot air balloon and three Pilatus PC-6 (Austrian Armed Forces) incl. water fountain in red-white-red

Flag jump of 12 parachutist from two Pilatus PC-6 (Austrian Armed Forces, The Flying Bulls).
Displays Block from 09:10AM to 09:50
Douglas DC-6B (The Flying Bulls) – solo display
Diamond Aircraft Formation
Saab 105OE Formation (Austrian Armed Forces)
Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon (Belgian Air Force) – solo display
Displays Block from 9:50AM to 10:30AM
PATRULLA AGUILA (Spanish Air Force)
Displays Block from 10:30 to 11:30AM
Red Bull Aces Exhibition – wingsuit slalom
Saab JAS 39 Gripen (Czech Air Force) – solo display
Extra 330 (Herbert Weirather) – solo display *only friday
Historic Jet Formation
Displays Block from 12:30PM to 2:30PM
Saab 105OE (Austrian Armed Forces) – solo display
Bell Cobra TAH-1F and BO 105CB (The Flying Bulls) – helicopter formation
BLANIX – aerobatic glider display team
Combat demonstration (Austrian Armed Forces)
Pilatus PC-7 Turbo Trainer (Austrian Armed Forces) – solo display
Interception demonstration (Austrian Armed Forces)
Air combat demo with Typhoon (Austrian Armed Forces)
The Flying Bulls formation
Displays Block from 2:30PM to 4:00PM
FRECCE TRICOLORI (Italian Air Force) – aerobatic display team
Mikojan-Gurewitsch MiG-29 (Polish Air Force) – solo display
Mil Mi-35 Hind (Czech Air Force) – solo display
McDonnell Douglas F/A-18 Hornet (Spanish Air Force) – solo display
Alenia C-27J Spartan (Italian Air Force) – solo display
Displays Block from 4:00PM to 5:00PM
Messerschmitt Me-262 (Airbus Heritage Flight) – solo display
Eurofighter Typhoon (Austrian Armed Forces) – solo display
PATROUILLE DE FRANCE (French Air Force) – aerobatic display team
Messerschmitt Bf 109 (Airbus Heritage Flight) – solo display
Displays Last Block from 5:00PM to 6:00PM
Saab 37 Viggen (Swedish Air Force Historic Flight) – solo display *friday only
TEAM ORLIK (Polish Air Force) – aerobatic display team *friday only
Agusta A-109 (Belgian Air Force) – solo display
Pilatus PC-9 (Slovenian Air Force) – solo display *friday only

Displays Block from 8:55AM to 9:10AM
Opening with Eurofighter Typhoon (Austrian Armed Forces), Alpha Jet (The Flying Bulls), Styrian hot air balloon and three Pilatus PC-6 (Austrian Armed Forces) incl. water fountain in red-white-red

Flag jump of 12 parachutist from two Pilatus PC-6 (Austrian Armed Forces, The Flying Bulls).
Displays Block from 09:10AM to 09:50
Douglas DC-6B (The Flying Bulls) – solo display
Fokker D.VII (Mikael Carlson) – solo display *saturday only
Saab 105OE Formation (Austrian Armed Forces)
Lockheed Martin F-16 Fighting Falcon (Belgian Air Force) – solo display
Displays Block from 9:50AM to 10:30AM
PATRULLA AGUILA (Spanish Air Force)
Displays Block from 10:30 to 12:30AM
Red Bull Aces Exhibition – wingsuit slalom
Saab JAS 39 Gripen (Czech Air Force) – solo display
Corvus CA-41 Racer (Peter Besenyei) – solo display *saturday only
Historic Jet Formation
North American T-28B Trojan and Bristol 171 Sycamore (The Flying Bulls)
Agusta A-109 (Belgian Air Force) – solo display
PC-7 TEAM (Swiss Air Force) – aerobatic display team
Displays Block from 12:30PM to 2:30PM
Saab 105OE (Austrian Armed Forces) – solo display
Bell Cobra TAH-1F and BO 105CB (The Flying Bulls) – helicopter formation
BLANIX – aerobatic glider display team
Combat demonstration (Austrian Armed Forces)
Pilatus PC-7 Turbo Trainer (Austrian Armed Forces) – solo display
Interception demonstration (Austrian Armed Forces)
Air combat demo with Typhoon (Austrian Armed Forces)
The Flying Bulls formation
Displays Block from 2:30PM to 4:00PM
PATROUILLE DE FRANCE (French Air Force) – aerobatic display team
Mikojan-Gurewitsch MiG-29 (Polish Air Force) – solo display
Hawker Sea Fury (Christophe Jacquard) – solo display *saturday only
Dassault Rafale (French Air Force) – solo display
Alenia C-27J Spartan (Italian Air Force) – solo display
Displays Block from 4:00PM to 5:00PM
Messerschmitt Me-262 (Airbus Heritage Flight) – solo display
Eurofighter Typhoon (Austrian Armed Forces) – solo display
FRECCE TRICOLORI (Italian Air Force) – aerobatic display team
Messerschmitt Bf 109 (Airbus Heritage Flight) – solo display
Displays Last Block from 5:00PM to 6:00PM
McDonnell Douglas F/A-18 Hornet (Spanish Air Force) – solo display
KRILA OLUJE/WINGS OF STORM (Croatian Air Force) – aerobatic display team *saturday only
Mil Mi-35 Hind (Czech Air Force) – solo display
Aero L -39 Albatros (Slovak Air Force) – solo display *saturday only


* please note, the event organisers are reserve the right to change the program!

A repülőnap értékelése szerintünk

  • Megközelíthetőség és parkolás

  • Jegyek

  • Földi program

  • Repülőprogram

  • Spotter élmény



Az AirPower Zeltweg-ről szerintünk

Megközelíthetőség
Across a scenic landscape, Zeltweg Air Force Base is a easily accessible place of Austria. Styria (Steiermark) is one of the largest tourist paradise of Austria, not only because of the beautiful mountains and landscape but Formula One has returned to Austria a few years ago, near to Zeltweg. The transport is well organised parking is easy but has a cost in different locations.

Jegyárak
The access to the event is free as always, this is why AirPower has more than 300K of visitors each year.

Földi program
The static display of AirPower always includes some rare aircraft and you can find static displays and ground programs, exhibitions all areas of the airport.

Repülőprogram
The Flying Programs are always very varied. In each year the program has blocks splits which you can see fighter solo displays, lots of display teams, helicopter displays and rare and beautiful historic aircrafts. Austrian Air Force always made spectacular programs but lots of country participating on every AirPower.

Spotter információk és tapasztalatok

AirPower is a really special place for spotters. Zeltweg Air Base is one of the most beautiful backgrounded airfield in Europe. The airshow displays are before the Alpine ranges resulting in beautiful photos and videos.

Az esemény térképe, és szpotter helyszínek

Az AirPoweren készült korábbi képeink




  • BELÉPÉS ÉS JEGYÁRAK

    A rendezvényre a belépés INGYENES

  • Alapvető információk

    • Esemény AirPower Zeltweg
    • Időpont: Szeptember 2-3
    • Helyszín: Zeltweg Air Base AT
    • A program órakor kezdődik
    • Hivatalos weboldala
  • SZÁLLÁS

    Booking.com
  • IDŐJÁRÁS ELŐREJELZÉS